2023 10 17 soltys blotna16 października burmistrz Robert Czapla spotkał się z nową sołtys Błotna Dorotą Śpiewak. W spotkaniu uczestniczyła również poprzednia sołtys Błotna (przez 16 lat) Danuta Nowak, przewodnicząca Konwentu Sołtysów Jolanta Bednarek oraz sołtys Jerzy Kubicki, którzy zadeklarowali wszelką pomoc nowej sołtys. Spotkanie dotyczyło wprowadzenia nowej sołtys w sprawy Błotna, planów i zamiarów nowej sołtys oraz współpracy z burmistrzem. Główny celem nowej sołtys jest budowa odcinka chodnika od sklepu do cmentarza. Mieszkańcy Błotna zabezpieczyli fundusz sołecki na wykonanie dokumentacji ale ze względu na to, iż jest to droga wojewódzka potrzebne są wszelkie zgody od Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, o które burmistrz już wystąpił kilka miesięcy temu aby ustalić czy ZZDW jest zainteresowane budową chodnika w Błotnie jednak jak dotąd żadna odpowiedź nie wpłynęła dlatego w najbliższych dniach zostanie wysłane z Urzędu kolejne pismo w tej sprawie. Nowa sołtys pytała również o możliwość pomocy finansowej burmistrza przy planowanym remoncie boiska w Błotnie - doprowadzenie do niego elektryki a także przy uporządkowaniu terenu przy stawie a także o potrzebie budowy świetlicy wiejskiej bowiem obecnie mieszkańcy spotykają się w budynku szkoły podstawowej na co burmistrz zadeklarował chęć pomocy.

Podczas spotkania podsumowano również co do tej pory udało się wykonać w Błotnie: przede wszystkim wykonany został wraz z Marszałkiem Województwa oraz ZZDW odcinek chodnika przy drodze wojewódzkiej, wykonany został chodnik do szkoły, szkoła przeszła kompleksowy remont (termomodernizacja oraz prace wewnątrz budynku), powstało nowe oświetlenie przy szkole, plac zabaw oraz siłownia plenerowa, zakupiony został wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej a także odbyły się w Błotnie Dożynki co pozwala stwierdzić, że dotychczasowa współpraca sołtys z burmistrzem układała się bardzo dobrze i skorzystali na tym przede wszystkim mieszkańcy Błotna. Oczywiście wszystko powyższe nie wyczerpuje wszystkich potrzeb sołectwa, jednak krok po kroku - jak zadeklarował burmistrz Robert Czapla - będą one podejmowane.