Burmistrz Robert Czapla dał podwyżki dla pracowników oświaty.
W dniu 10 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowogardzie odbyło się spotkanie Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli i przedstawicieli gminy z wszystkimi dyrektorami placówek oświatowych z Gminy Nowogard. Na spotkaniu poruszono temat podwyżek dla pracowników na stanowiskach pomocniczych i obsługi tj. sekretarek, konserwatorów, woźnych, sprzątaczek dla których burmistrz Robert Czapla zaproponował podwyżkę w kwocie 600 zł brutto od tego miesiąca. Takich pracowników w naszej gminie jest prawie 110 osób. Dyrektorzy zgodnie poparli propozycję burmistrza i zadeklarowali wykonanie tej propozycji.

Poruszano również kwestię związaną z podwyżkami płac dla dyrektorów i wicedyrektorów szkół i przedszkoli. Ustalono że burmistrz jeszcze dzisiaj złoży wniosek do Biura Rady o zwołanie sesji nadzwyczajnej na której przedłoży projekt uchwały która dotyczyć będzie podwyżek dla dyrektorów w kwocie 1300 zł brutto i wicedyrektorów w kwocie 800 zł brutto.

Rozmawiano także o sytuacji bieżącej placówek oświatowych oraz w kontekście zagrożeń występujących w szkole wśród dzieci i młodzieży.

opr. Tomasz Zadróżny