Przepiękne Jasełka Bożonarodzeniowe w Strzelewie
19 grudnia w Szkole Podstawowej w Strzelewie odbyły się tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe, wykonane tym razem przez najmłodszych uczniów placówki. W oddających klimat opowieści strojach oraz w pięknej scenografii przedstawili oni sceny narodzin Chrystusa, zgromadzona publiczność, wśród której znaleźli się między innymi burmistrz Robert Czapla, radna miejska Jolanta Bednarek, a także radni powiatowi Aneta Wysoszyńska i Kazimierz Lembas, po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających schronienia na noc. Przedstawienie było przy tym pełne radosnych dźwięków, dzieci zaśpiewały w jego trakcie kolędy i piosenki z repertuaru Arki Noego, przypominając o tym, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Otrzymały za to gromkie brawa, a że występ był niezwykłym przeżyciem dla wszystkich obecnych, odebrały od burmistrza Czapli słodki podarunek. A także obietnicę, że już wkrótce ćwiczyć będą mogły w z prawdziwego zdarzenia hali sportowej, która zostanie przy szkole wybudowana.

Paweł Botarski