Wakacyjne zajęcia dla dzieci od 1 lipca do 23 sierpnia 2013r. w MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ im. S. Żeromskiego w Nowogardzie

Wakacyjne zajęcia dla dzieci w bibliotece

Za nami trzy tygodnie zajęć spędzonych na wspólnej zabawie z książką. Pierwszy tydzień spędziliśmy w ZOO, następnie była wakacyjna wędrówka przez las, zaś w trzecim tygodniu był prawdziwy „Tuwimowy zawrót głowy”. W ciągu trzech lipcowych tygodni odwiedziło nas 419 dzieci, które pod czujnym okiem Pani Eweliny Kamińskiej ( przy pomocy Sylwii Twarowskiej i Danuty Matuszewskiej) rysowały, bawiły się, wyklejały, rozwiązywały łamigłówki, ale przede wszystkim poznawały książki. A co się będzie działo w następnych tygodniach? Oto program:

IV tydzień 22-26 lipca : Psy i koty to fajne istoty : „Wszyscy mają psa, tylko nie ja” J. Mikołajewski, „Pieski pana Kieszonki” – M. Wild, „Przygody kota Bibelota” – Z. Sosnkowska, „Zguba” – J. Kuryjak

V tydzień 29lipca – 2 sierpnia : Zanurzamy się w ogrodzie jak w szmaragdowej wodzie : „Ogród panny Amelii – L. Stafford, „Claude Monet i jego magiczny ogród” – L. Anholt, „Dzieci w ogrodzie” –D. Gellner, „Moda w ogrodzie” – I.Kopp-Żeligowska.

VI tydzień 5-9 sierpnia : O koniach, konikach, kucykach … :”Zbój” – R. Piątkowska, „Conni i kucyki” – J. Boehme, „Koń z hebanu” – baśń arabska, „Mój piękny złoty koń” – W. Chotomska, „Zaginiony koń”. – P. Hagmar.

VII tydzień 12-16 sierpnia : Co się dzieje w bajkowym lesie : „Opowieści z Magicznego lasu” – V. French, „Leśny Krasnoludek” – M. Strzałkowska, „Księżniczka Koronka i Książę Hafcik” – L.Bardijewska, „Mały Olbrzym” – J. Foxley

VIII tydzień 19-23 sierpnia : Niby zwykła okolica, a zachwyca : „Wierszem po mapie” – A. Frączek, „Dokąd iść ? Mapy mówią do nas – H. Kim, ”Podróż po mapie” – S. Grabowski, „Nie! zwykła okolica – M. Kiełbowicz.

Na nasze zajęcia zapraszamy dzieci w godz. 12-14, zajęcia są bezpłatne.

Dyrektor Biblioteki
Zofia Pilarz