Zakończenie KIDS CLUB 2013 w NowogardzieW sobotę, 24 sierpnia br. o godz. 13.00 zakończyły się oficjalnie półkolonie, które były prowadzone od 20 sierpnia przez Misję Namiotową Agendy Zboru Ewangelicznych Chrześcijan w RP pod nazwą KIDS CLUB. W tej wspólnej propozycji spędzania czasu na „poszukiwaniu ukrytego skarbu” wzięło udział ponad 120 dzieci z terenu naszego miasta i nie tylko.

Gmina Nowogard dofinansowała obiady, które dzieci dostawały w czasie tych 4 dni, udostępniła za darmo plac oraz prąd. Nad przebiegiem i bezpieczeństwem czuwało ponad 30 wolontariuszy z Polski (Gdańsk, Warszawa, Nowogard) i z zagranicy (USA, Wielka Brytania, Mauritius/Irlandia, Niemcy), którym „chciałbym jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za ich ciężką pracę i oddane serce w tych dniach” - mówi pastor Cezary Komisarz z nowogardzkiego zboru KECh.

Zakończenie KIDS CLUB 2013 w Nowogardzie

Na zakończeniu nie zabrakło również burmistrza Roberta Czapli, który na prośbę pastora Cezarego Komisarza, dokonał oficjalnego zakończenia półkolonii i wraz z kapitanem Meduzą (pastor Gabriel Kosętka z Gdańska) rozdał każdemu dziecku mapę do „Wyspy Skarbów” w postaci Nowego Testamentu z osobistą dedykacją. Dzieci otrzymały również upominki, które zwyczajem poprzednich edycji Kids Club, wybierały same spośród rzeczy dla nich przygotowanych.

Przed zborem KECh w Nowogardzie rok zbierania kolejnych sił do następnego, mamy nadzieję, Kids Club 2014, który z roku na rok przyciąga coraz więcej dzieci.

Piotr Suchy