logo sp4 4

Udostępnij

Dzień Otwarty Szkoły

W dniu 1 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie po raz kolejny odbyło się spotkanie rodziców i przyszłych uczniów klas I.
Spotkanie rozpoczęto na świetlicy szkolnej od przywitania przybyłych gości przez panią dyrektor Beatę Kuligowską, która zaprosiła wszystkich do obejrzenia, krótkiej inscenizacji teatralnej pt: „Kopciuszek” przygotowanej przez grupę teatralną uczniów oddziałów gimnazjalnych. Przedstawienie miało charakter aktywny, gdyż podczas występu dzieci udzielały odpowiedzi na zadawane pytania przez młodych aktorów.
Po przedstawieniu, uczniowie wraz z swoimi rodzicami rozpoczęli zwiedzanie naszej szkoły. Wędrówkę rozpoczęto od obejrzenia sal lekcyjnych przygotowanych dla najmłodszych uczniów klas I-III. W każdej klasie uczniowie i ich rodzice mogli zobaczyć, jak wyglądają sale lekcyjne, porozmawiać z nauczycielami. Największym zainteresowaniem najmłodszych uczestników spotkania, cieszyły się instrumenty muzyczne oraz wspólny śpiew przy akompaniamencie pianina. Kolejnym etapem zwiedzania była wizyta w gabinecie pedagoga szkolnego oraz odwiedziny gabinetu dyrektora szkoły.

Dzieci mogły zobaczyć nie tylko gabinet dyrektora, ale również usiąść za biurkiem, obejrzeć mini wystawę prac uczniów, która znajduje się w gabinecie i posłuchać na czym polega praca dyrektora szkoły. Następnie odwiedzono pracownię komputerową, salę matematyczną, polonistyczną, przyrodniczą oraz salę języka angielskiego. Przyszli uczniowie wykazywali duże zainteresowanie tym , co zostało dla nich przygotowane w poszczególnych klasach. Aby przekonać uczniów, że szkoła to nie tylko nauka, ale również zabawa na sali gimnastycznej pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego oraz pozostałych nauczycieli, starsi koledzy przeprowadzili kilka zabaw z kolorową chustą KLANZY oraz wspólnie wykonali energetyczny taniec „Winke” ze słowami w języku niemieckim.

Na pożegnanie, dzieci wraz z rodzicami otrzymali słodki poczęstunek w postaci babeczek z logiem szkoły oraz foldery zawierające bogatą ofertę naszej placówki.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy.