2013 09 06 swietlica slajsino 1230 sierpnia br. burmistrz Nowogardu Robert Czapla, Przewodniczący Zarządu Celowego Związku Gmin R - XXI Antoni Bielida oraz sołtys Słajsina Sebastian Żywica dokonali oficjalnego otwarcia świetlicy wiejskiej. Na uroczystości obecni również byli radni i pracownicy Celowego Związku R- XXI w Słajsinie .
Po powitaniu wszystkich zebranych mieszkańców i gości, burmistrz poinformował wszystkich zebranych o pozyskaniu od Agencji Nieruchomości Rolnych teren o wartości 150.000 zł, na którym ma powstać plac zabaw i duże boisko sportowe oraz że skierował projekt uchwały na najbliższą Sesje Rady Miejskiej w sprawie zmian w budżecie gminy, aby przeznaczyć środki na budowę placu zabaw. Zapewnił że dołoży wszelkich starań aby jak najszybciej powstał plac i boisko sportowe.

Świetlica mogła powstać dzięki wsparciu z budżetu gminy Nowogard, która dała środki na zakup materiałów, do remontu pomieszczeń. A przy współpracy Zakładem Karnym w Nowogardzie prace wykonała grupa osadzonych.
Krótkiego przemówienia także wygłosił Przewodniczący Zarządu Celowego Związku Gmin – R – XXI , który wręczył sołtysowi sołectwa Słajsina dokument dysponowania sprzętem który sfinansował Celowy Związek Gmin R- XXI. A były to ( regały, stoliki, tablice, biurka, krzesła oraz telewizor).
Zostały jeszcze poruszone kwestie aby wspólnie z gminą Nowogard zrealizować plany związane z wsparciem kultury wiejskiej i mógł powstać kort tenisowy.
Po przemowach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którą przecięli burmistrz, dzieci
i Przewodniczący Zarządu. Całość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Powstała świetlica niewątpliwie stanie się miejscem, gdzie będą się odbywały spotkania co pozytywnie wpłynie na rozwijanie aktywności społeczeństwa i integrację mieszkańców, najbardziej przysłuży dzieciom które będą mogły spędzać swój wolny czas.

Anna Narkiewicz

2013.09.06 Świetlica Słajsino