logo sp4 4

Udostępnij
zdjecie glowne 

Jak pisaliśmy wcześniej, szkolna akcja Szlachetnej Paczki okazała się ogromnym sukcesem. Otrzymaliśmy właśnie podziękowania i relację ze spotkania z rodziną. Treść całej wiadomości przedstawiamy poniżej.

   Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.
Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki. Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie.

 

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

 

Niedzielny poranek...Godzina 11:00. Czekamy na pracowników darczyńców ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowogardzie. Z oddali wyłaniają nam się dwaj chłopcy i dziewczyna oraz koordynatorka akcji Pani Ania. Pozytywne osoby, z których każda jest wyjątkowa i ma ogromne serce. Dużo pozytywnych emocji zostało włożone w samo przygotowanie wszystkich prezentów. Zaangażowanie darczyńcy było widoczne od pierwszych chwil oraz od pierwszego kontaktu telefonicznego aż do samego końca, do wręczenia paczek poprzez. Zapakowaliśmy razem z wolontariuszami paczki do samochodu Szlachetnej Paczki w mgnieniu oka. Wszystko nam sprawnie poszło. Jeszcze małe zdjęcie na koniec do gazetki szkolnej i możemy ruszać w drogę i odbyć podróż do naszej rodziny. Po kilku minutach podjeżdżamy pod dom naszej rodzinki. Na samochodzie dostawczym widać 39 przepięknie zapakowanych prezentów. Każda paczuszka była starannie zapakowana w przepiękny papier ozdobny. Pakowanie takiej ilości prezentów z całą pewnością zajęło darczyńcom masę czasu, natomiast samo rozpakowywanie już znacznie mniej :-) Nasz Pan Krzysztof w krótkim rękawku nie patrząc na mróz i ziąb zabrał się do pracy i pomagał nam wnosić paczki do domu. Pani Julia siedziała w pokoju jak zamurowana. Nie wierzyła w ilość dostarczonych paczek. W trakcie otwierania prezentów przez Adasia, darczyńcę i wolontariuszy można było dostrzec łezkę w oku Pana Krzysztofa, który skrył się przed nami w łazience. Z każdym kolejnym otwieranym kartonem słychać było ogromną radość Adasia, który skakał pomiędzy kartonami jak szalony :-) cieszył się z każdej rzeczy czy to była żywność, czy środki czystości, jednak szczególnie ucieszyły go specjalnie dla niego przeznaczone gry, w które będzie mógł grać wieczorami z rodzicami. Z całą pewnością była to nieposkromiona radość i zachwyt z każdą otwieraną paczką. Pani Julia, która jest osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku siedziała i tylko patrzyła na wszystko nie wierząc, że to wszystko dzieje się na prawdę i że te wszystkie prezenty są dla nich. Mała trzyosobowa rodzinka otrzymała bardzo wiele paczek, w których znalazła się masa środków czystości, żywność a także prezenty w postaci spełnienia ich drobnych marzeń. Za wszystko bardzo dziękują i są wdzięczni. W dniu wręczania paczek widać było ich zdziwienie i pozytywne niedowierzanie. Nadchodzące Boże Narodzenie z całą pewnością będzie należało do niezwykłych magicznych świąt, o których rodzina nie śmiała dotąd marzyć.

 

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

 

Dziękuję Wam wszystkim kochani, wszystkim razem i każdemu z osobna za pełne zaangażowanie i ogromne serca włożone w przygotowanie tej paczki. Dostarczone prezenty z całą pewnością przerosły ich najśmielsze oczekiwania. A to tylko początek, ponieważ udało Wam się również spełnić marzenia każdego z członków rodziny w postaci wręczonych upominków. Dziękuję Wam bardzo serdecznie i zapraszam do kontaktu za rok. Zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

 

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

 

Chcielibyśmy bardzo serdecznie Państwu podziękować za okazane serce i te wszystkie dobra. Ciągle nie możemy uwierzyć, że to wszystko się wydarzyło. Życzymy Państwu zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia a w nowym roku samych pogodnych dni.