logo sp4 4

Udostępnij

Jest taki dzień...

Święta Bożego Narodzenia to czas pojednania, wzruszeń i miłości, z którymi związanych jest wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, przypominające o Betlejem, narodzinach Jezusa oraz przenoszące nas w odległe czasy. W naszej szkole, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia 2018 r. odbyły się trochę inne jasełka niż zazwyczaj.
Historia narodzin Zbawiciela została powiązana z postaciami bajkowymi, które odwiedziły Maryję i Józefa w stajence, przynosząc dary Jezusowi a wraz nimi mądre życiowe przesłania. Wśród gości pojawili się między innymi: Jaś i Małgosia, Pinokio, Calineczka, Sierotka Marysia, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Dziewczynka z zapałkami, Smerfik, ale także były dzieci ze swoimi obietnicami, pastuszkowie i anioł.

Przedstawienie wzbogaciły piękne kolędy i pastorałki zaśpiewane przez chór oraz wszystkich uczestników przedstawienia, a także piosenka „Taki duży, taki mały…” z udziałem klasy 1. Całości dopełniała nastrojowa dekoracja.
Na zakończenie pani dyrektor Beata Kuligowska podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom: pani Jolancie Mielewczyk, pani Magdalenie Adrych, pani Magdalenie Pietrzak, księdzu Krzysztofowi Kopali za przygotowanie przedstawienia, a także złożyła życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom oraz wszystkim pracownikom szkoły.