Dofinansowanie dowozu dzieci z niepełnosprawnościami
7 sierpnia w sali obrad Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, burmistrz Robert Czapla podpisał umowę dotyczącą dofinansowania dowozu dzieci z niepełnosprawnościami do Radowa Wielkiego, w którym będą brać udział w zajęciach rehabilitacyjnych. Przewozy objęte umową będą realizowane przez trzy tygodnie w dniach 7-25 sierpnia 2023 r.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele rodziców siedmiorga dzieci, które skorzystają ze wsparcia gminy, opiewającego na kwotę 7 tysięcy złotych. Warto przypomnieć, że takowa pomoc jest świadczona rokrocznie. Jak zapewnia przedstawicielka firmy PKS Gryfice, pani Krystyna Jasek “przewozy świadczy doświadczony kierowca, który ma bardzo dobry, profesjonalny kontakt z najmłodszymi”.

Rehabilitacje są niezwykle istotne dla dzieci, które muszą mierzyć się z trudnościami dnia codziennego, a także częstym problemem wykluczenia społecznego. Codzienna rehabilitacja prowadzona w godzinach od 8.00 do 15.00, a także praca logopedy czy terapia sensoryczna przynoszą pożądane i pozytywne efekty.

Z powyższych względów zarówno rodzice jak i dzieci chętnie korzystają z tych usług oraz są zadowoleni z udzielanej pomocy oraz zrozumienia ich niełatwej sytuacji. Partycypowanie gminy w kosztach dojazdu wspomaga budżet osób korzystających z tego rozwiązania, gdyż co warto podkreślić, nie wszystkie gospodarstwa domowe są w stanie wygospodarować odpowiednie środki na ten cel.

“Dziękuję firmie PKS, że podjęła się tego zadania, a dzieciom i ich opiekunom życzymy   dużo zdrowia i jak najlepszych efektów rehabilitacji” - dodaje  Robert Czapla.

NR