Rozbudowa Przedszkola nr 4 w Nowogardzie8 sierpnia 2023 r. Burmistrz Robert Czapla razem z Panią Dyrektor Przedszkola nr 4 - Elżbietą Majchrzak, podpisał wniosek o dofinansowanie projektu „Utworzenie nowych miejsc przedszkolnych dla dzieci w grupie 3-4 latków w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Nowogardzie”.

W podpisaniu wniosku wzięły także udział Kierownik Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Szkół – Lilla Kaźmierowska oraz Jowita Kogut z Referatu Edukacji.

Niniejszy projekt dotyczy rozbudowy Przedszkola nr 4 o dodatkową salę edukacyjną, zakupu mebli i sprzętu dydaktycznego, zakupu naczyń, artykułów kuchennych i sprzętu AGD, wyposażenia szatni, a także zatrudnienia 2 nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz woźnej oddziałowej.

Potrzeba realizacji projektu wynika z przeprowadzonej diagnozy, gdzie zauważono niedobór miejsc w placówce, szacowany na ok. 20 osób. Dzięki pomyślnej realizacji projektu nastąpi rozszerzenie oferty przedszkola, oddziałów przedszkolnych oraz innych form wychowania przedszkolnego o dodatkowe zajęcia wspomagające rozwój i edukację dzieci.

Całkowita wartość projektu to 1 892 000,00 zł, a dofinansowanie ze środków Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 to 1 608 150,00 zł.

Wyniki konkursu poznamy w styczniu 2024 r.

Jarosław Soborski
Kierownik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Funduszy, Kultury i Sportu