2013 07 19 plaza 01Jezioro i jego otoczenie staje się coraz bardziej atrakcyjne dla mieszkańców Nowogardu jak i turystów, którzy będą chcieli spędzić aktywny urlop w naszym mieście. Wszyscy chętni mogą bezpłatnie korzystać z plaży, kąpieliska oraz zjeżdżalni pod bacznym okiem ratowników WOPR od godz 10.00 do 18.00, pograć w siatkówkę plażową, tenisa stołowego, korzystać z dwóch nowych boisk do koszykówki, szaleć na skate parku, grać w tenisa ziemnego, szachy, a dla tych najmniejszych jest także duży i bezpieczny plac zabaw przy Neptunie. Z roku na rok przybywa nam coraz więcej atrakcji dzięki którym możemy aktywnie spędzić wakacyjne dni (i nie tylko).
Od tego sezonu na plaży znajduję się już otwarte nowe molo.

Postanowiliśmy zapytać mieszkańców czy podoba się im nowe molo?

2013 07 19 plaza ankieta 01Łukasz z Goleniowa lat 17 , uczeń - "Takie molo to bardzo dobry pomysł, mi się bardzo podoba i na pewno będzie spełniało swoją funkcję. To była dobra inwestycja, a ja wraz ze znajomymi na pewno będę tu przyjeżdżał w okresie wakacyjnym".

2013 07 19 plaza ankieta 02Klaudia lat 13, uczennica - "Bardzo mi się podoba, jest lepsze od poprzedniego, jak rozmawiałam z koleżankami i kolegami to też byli bardzo zadowoleni i mówili że to jest strzał w dziesiątkę i na pewno będą przychodzić tu podczas trwania wakacji, są tu też inne fajne atrakcje tj. darmowa zjeżdżalnia na której można poszaleć i też nam się bardzo podoba".

2013 07 19 plaza ankieta 03Marek, budowlaniec – "Podoba mi się bardzo tylko mam jedno ale, brakuje tu na nim ławeczek, na których można by usiąść i pilnować dzieci, również mogły by przyjść tu osoby starsze i podziwiać piękne widoki. Ogólnie to bardzo dobry pomysł z tym molo, jak widać dzieci są zadowolone, pod nadzorem ratowników mogą troszkę poszaleć, a przecież czego się nie robi dla naszych pociech".

2013 07 19 plaza ankieta 04Krystian lat 13 – "Jest bardzo fajne,duże i bezpieczniejsze od poprzedniego które się już sypało, są super ratownicy, pozwalają popływać łódką, ogólnie jest fajnie, mogło by być tylko więcej ławeczek a tak poza tym jest super, mi się Podoba, znajomym też a przecież o to chodzi żeby przychodzić tu z chęcią i się dobrze bawić".

Helena lat 56, rencistka – "Bardzo mi się podoba, podziwiam je i wszystko co jest teraz w Nowogardzie robione widać efekty i jestem bardzo wdzięczna naszemu burmistrzowi za to co robi, mam nadzieje że dalej wszystko będzie się tak rozwijało jak do tej pory. Mogę mieć tylko jedno zastrzeżenie, brakuje na molo ławki na której można by sobie usiąść poczytać książkę, spokojnie się zrelaksować i podziwiać piękne widoki. Tak poza tym to bardzo dobry pomysł z nowym molo ponieważ tamto już odstraszało a to wręcz przyciąga".

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które miały ochotę się wypowiedzieć na temat naszego nowego molo.

Żaneta Jakubowska

2013.07.19 plaza