Kody QR podczas lekcji języka angielskiego Kody QR podczas lekcji języka angielskiego Kody QR podczas lekcji języka angielskiego
więcej zdjęć... Kody QR (z ang. QR Code, czyli Quick Response Code), to wielofunkcyjne kwadratowe kody graficzne, wszechobecne w dzisiejszych czasach. Zainspirowana po raz kolejny blogiem Anieli, nauczycielki języka angielskiego (neuroteaching.blogspot.com) postanowiłam wykorzystać nowoczesną technologię na lekcji w klasie I i II.

Uczniowie zostali poproszeni o zainstalowanie aplikacji „Skaner kodów” na swoich smartfonach, co oczywiście nie było dla nich żadnym problemem. Klasa została podzielona na małe grupy. Pod tajemniczymi kwadracikami, które zostały rozdane uczniom, ukryto różne zdjęcia. Zadanie polegało na zeskanowaniu kodu, odkodowaniu zdjęcia i stworzeniu do każdego z nich zdania w języku angielskim. W ten sposób doskonalono opis ilustracji, np. gdzie znajdują się osoby ze zdjęcia, czym się zajmują, kim są, jak się czują, jak wyglądają itp. Potem nauczyciel odczytał – stworzone do każdego zdjęcia – zdania, a uczniowie samodzielnie sprawdzali ich poprawność i poprawiali błędy.

Wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem i zaciekawieniem. Najważniejszy jest jednak fakt, że skanowanie kwadratowych znaczków, okazało się bardzo pomocne na lekcji. Gimnazjaliści stwierdzili, że otrzymanie gotowych wydruków na kartkach, nie byłoby takie ciekawe, warto więc czasem skorzystać na lekcjach z nowych technologii.

A.J.

Arkadiusz Wiśniewski, tel. 91 39 23 444

pedagog

Magdalena Adrych przyjmuje w:

Poniedziałek 11:45 - 14:45
Wtorek 8:45 - 9:45, 12:45 - 14:45
Środa 8:00 - 10:30, 12:45 - 14:45
Czwartek 8:00 - 9:30, 11:40 - 13:40
Piątek 8:00 - 13:00

Indywidualne konsultacje z pedagogiem, Magdaleną Adrych po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

Autobus szkolny

...do czwartku: 8.00-15.30
w piątek: 8.00-13.00

PRZYJAZDY/ODJAZDY AUTOBUSÓW