W dniu 25.05.2017 w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych.
W projektach wzięły udział dwie klasy II, które zostały podzielone na siedem grup tematycznych . Każda grup projektowa, przez cały rok szkolny 2016/2017 pracowała nad wybranym zagadnieniem. Różnorodność tematów i sposób realizacji spowodował, iż z wielkim zainteresowanie i niecierpliwością czekaliśmy na prezentacje. Opiekunowie wraz z uczniami przegotowali sale, tworząc odpowiedni nastrój. Podczas prezentacji uczniowie zabrali nas w podróż po krajach Unii Europejskiej (opiekunowie projektu: pani Elżbieta Szmyt i pani Anna Jurczyk), pokazali nam magie pierwiastków na scenie (opiekunowie projektu: pani Jolanta Mielewczyk i pani Magdalena Adrych). Poznaliśmy rękodzieła jakie przygotowali nasi uczniowie (opiekun projektu: pani Gabriela Bartos). Weszliśmy w świat języka Internetu (opiekun projektu: pani Magdalena Pietrzak). Kolejna grupa projektowa zabrała nas wehikułem czasu do dawnego Nowogardu (opiekunowie projektu: pani Magdalena Dawidowska i pani Małgorzata Początek). Następna grupa projektowa zapoznała nas z nowymi technologiami w sieciach bezprzewodowych(WiFi) (opiekunowie projektu: pani Inga Płosaj -Jurek i pan Szymon Grygowski). Na łączach sieci bezprzewodowej przenieśliśmy się do Niemiec, gdzie uczniowie zaprezentowali nam „ Dzień niemiecki” (opiekun projektu: pani Sylwia Szarek).

Projekty edukacyjne oceniała trzyosobowa komisja w składzie: dyrektor gimnazjum pan Arkadiusz Wiśniewski, nauczycielka języka polskiego pani Ewa Nieczaj – Brzozowska i ksiądz Piotr Raczyński.
Komisja po długich i burzliwych obradach wyłoniła trzy najlepiej przygotowane grupy projektowe. Pozostałe grupy wraz z wyróżnioną trójką, zostały ocenione według kryteriów zawartych w regulaminie . Zwycięskie grupy to:
Miejsce I „Pierwiastki na scenie”, realizacja : Julia Burzyńska, Maja Korchut, Patrycja Jaworska Kacper Papuszka, Zuzanna Misarko, Jakub Pacer.
Miejsce II „ Wehikuł czasu”, realizacja: Kamil Snopek, Martyna Wojciechowska, Hubert Dawid, Klaudia Maciejewska, Patrycja Zięciak, Amelia Wdowczyk.
Miejsce III „ Podróże po krajach Unii Europejskiej”,realizacja: Kaja Maciejewska, Angelika Kubacka, Nikola Bartnicka, Eryka Korchut.

Arkadiusz Wiśniewski, tel. 91 39 23 444

pedagog

Magdalena Adrych przyjmuje w:

Poniedziałek 11:45 - 14:45
Wtorek 8:45 - 9:45, 12:45 - 14:45
Środa 8:00 - 10:30, 12:45 - 14:45
Czwartek 8:00 - 9:30, 11:40 - 13:40
Piątek 8:00 - 13:00

Indywidualne konsultacje z pedagogiem, Magdaleną Adrych po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

Autobus szkolny

...do czwartku: 8.00-15.30
w piątek: 8.00-13.00

PRZYJAZDY/ODJAZDY AUTOBUSÓW