natwer
     Natalia Wojnowska i Weronika Wochna z klasy VI 20 kwietnia 2016r. reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym – „ORTOFRAJDA”. Natalia Wojnowska zajęła trzecie miejsce.
Warto podkreślić, że w zmaganiach udział brało aż 15 szkół.

Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii klas VI organizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Goleniowie jest coroczną imprezą cykliczną. Adresowany jest do uczniów klas szóstych szkół  podstawowych powiatu goleniowskiego. Może w nim uczestniczyć po dwóch przedstawicieli każdej ze szkół. Każda edycja ma inny, okolicznościowy temat przewodni. W tegorocznej - do konkursu zgłosiło się 15 szkół. Rywalizacja składa się z dwóch części: turnieju drużynowego – zadania konkursowe wykonywane w parach i konkursu indywidualnego – dyktando o podwyższonym stopniu trudności.
Hasłem tegorocznej edycji konkursu było: Henryk Sienkiewicz bez tajemnic, co wiązało się z ogólnopolskimi obchodami Roku Sienkiewiczowskiego. W związku z tym wszystkie zadania ortograficzne oraz tekst dyktanda merytorycznie nawiązywały do życia i twórczości Henryka Sienkiewicza.
Poziom konkursu i samego dyktanda był bardzo wysoki. Zadania mogły sprawiać kłopot. Natalia jednak pięknie sobie z nimi poradziła, zdobywając trzecie miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.