logo sp4 4

Udostępnij
alfik hum sp4   Nagroda główna, czyli wyjazd na tygodniowy obóz , nagroda rzeczowa o wartości 200 zł oraz trzy dyplomy za bardzo dobry wynik – takie nagrody uzyskali uczniowie SP4 w Ogólnopolskim konkursie Alfik Humanistyczny.
    Alfik Humanistyczny to konkurs o zasięgu ogólnopolskim. Szkoła Podstawowa nr 4 bierze w nim udział od wielu lat. Jego celem jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. 
Konkurs ma postać testu jednokrotnego wyboru, zawiera pytania z zakresu szeroko pojętego języka polskiego (gramatyki, literatury, kultury języka polskiego) oraz sztuki, geografii, wiedzy ogólnej (współczesnego życia społeczno - kulturalnego).
   W tegorocznej edycji Alfika wzięło udział ponad 14 tys. uczestników z 442 szkół, wśród których wyłoniono 182 laureatów. Dwoje z nich to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II. Z samej „czwórki” do zmagań z testem przystąpiło 28 uczniów.
Patrycja Jakóbowska z klasy IV uzyskała 97,5% punktów, co zapewniło jej 2 miejsce w województwie i 2 w kraju. Patrycja wygrała wakacyjny, tygodniowy pobyt na Obozie Talentów 2015 w Serpelicach o wartości 900 zł. W programie m.in.: spływ kajakowy, zajęcia survivalowe, wycieczki i zajęcia z j.polskiego.
Kacper Dudek z klasy V, również zdobył 97,5% punktów, co uplasowało go na 1 miejscu w województwie oraz 4 w kraju. Jego nagrodą jest bon upominkowy do wykorzystania w internetowej księgarni Gandalf.com.pl o wartości 200 zł.
Dyplomy uznania za zdobycie 85% punktów, zatem bardzo dobry wynik w konkursie, uzyskała Martyna Owczarek z klasy IV. Dyplom uznania za dobry wynik (80% punktów) otrzymały dwie uczennice z klasy III – Aleksandra Borkowska oraz Emilia Machocka.
Opiekunowie uczniów: z klas IV – VI – Renata Lisowska, zaś z klas I – III – Beata Andrysiak, serdecznie gratulują sukcesów i życzą wielu kolejnych.